SSS

Olympos Tatili’ne gelmek isteyen gezicilerin sıklıkla sorduğu soruları sizin için derledik.
> Olympos nerede ?

Olympos, Antalya’da bulunmaktadır. Kemer ve Finike arasında bulunmakta olup, Kemer merkeze 40 km uzaklıkta muhteşem bir doğanın içinde bulunmaktadır

> Tura katılabilmek için özel bir şartınız var mı ?

Hayır yok, organizasyonlarımız herhangi bir üniversite, dernek veya kurum bünyesinde yapılmamaktadır. Her yaş seviyesinden misafirlerimiz turlarımıza katılabilmektedir.

> Turlara özellikle öğrenciler mi katılıyor, aileler mi?

Turlarımıza ailelerin katılımı da öğrencilerin katılımı da olmaktadır.

> Olympos’da istediğimiz arkadaşımızla konaklayabiliyor muyuz ?

Evet istediğiniz arkadaşınızla beraber kalabilirsiniz. Odalarımız 2 ve 3 kişiliktir. Tanımadığınız birisiyle her iki tarafında böyle bir talebi olmadığı sürece birlikte kalmıyorsunuz. Eğer 2 arkadaş gelmişseniz 2 kişi beraber kalıyorsunuz, 3 kişi geldiyseniz 3 kişi beraber kalıyorsunuz. 4 kişi geldiyseniz 2 tane 2 kişilik odada kalıyorsunuz. Bir odada tek başınıza kalmak isterseniz buda mümkün ancak konaklama bedeli %50 artış gösteriyor.

> Odalarda wc, duş ve klima var mı ?

Evet tüm odalarımızın içinde wc, duş ve klima bulunmaktadır.

> Ücrete neler dahil ?

Konaklama, sabah ve akşam yemekleri ücrete dahildir. Ücretler iki şekilde oluşmaktadır. Ulaşım dahil ve ulaşım hariç şekilde. Ulaşım dahil ücretler adından da anlaşılabileceği üzere gidiş- dönüş yol bedeli dahildir, ulaşım hariç fiyatlar ise ulaşım size ait olacak şekilde belirlenmiştir. Örneğin Ağustos ayında ulaşım hariç 3gece 4günlük toplam fiyat 240  TL’dir. Bu ücrete konaklama, sabah ve akşam yemekleri dahildir. Eğer ki Ankara’dan ulaşım talebiniz olursa 150 TL, Afyon’dan ulaşım talebiniz olursa 120 TL, Burdur’dan ulaşım talebiniz olursa 100 TL, Isparta’dan ulaşım talebiniz olursa 80 TL olarak fiyatlandırılacaktır.

> Turlarınıza katılmak için en son kayıt tarihi nedir ?

Son kayıt tarihi diye bir uygulamamız yoktur, tamamen kontenjanla alakalı olarak kayıtları durduruyoruz veya devam ettiriyoruz. Her hafta için belli kontenjanlarımız bulunmaktadır. Yoğun bir tarih ise 2-3 hafta öncesinden kontenjanlar dolabiliyor, tam aksi durumda da kontenjanlar dolmamışsa son gün bile kayıt olabiliyorsunuz ancak genelde son güne bırakan misafirlerimiz kontenjan dolması sebebiyle olumsuz cevapla karşılaşıyor

> Ne gibi aktiviteleriniz oluyor ve ücretleri ne kadar ?

Talebe göre bir çok aktivitemiz gerçekleşmektedir. Ortalama fiyatlarıyla beraber Tekne Turu 50 TL (ızgara balık veya tavuk + salata ile öğle yemeği dahil), Kemer Inferno Club 25 TL ( giriş + ulaşım) Yanartaş Gezisi 30TL (ulaşım +  giriş + fener), Mehtap Turu 30TL. Olympos Antik kent gezisi ve Düden Şelalesi gezisi ücretsiz.

> Denize nasıl gidiyoruz ve girişiler ücretli mi ?

Olympos’da deniz ve pansiyonlar arasında bir açık hava müzesi bulunmaktadır. Vadi boyunca antik kent kalıntıları arasından yapılan keyifli bir yürüyüşle pansiyonların olduğu alandan denize ulaşılır. Son dönemde başlatılan bir uygulama ile (eskiden öğrenciler ücretsizdi) bu antik kentten geçişler paralı olmuştur. Fakat MÜZE KARTI olanlar için gün boyu sınırsız geçiş mümkündür. Dolayısı ile ben MÜZE KARTIMI alırım keyfime bakarım, 1 yıl boyunca da Kültür Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yeri girişlerinden ücretsiz faydalanırım diyorsanız müze kartı edinmeniz tavsiyemizdir.

Ancak daha önemlisi 10 girişlik plaj kartı sadece 7,5 TL. Üstelik bu kartı alıp istediğiniz kadar kişi art arda kullanabiliyorsunuz.

> Böcek, sinek vb çok oluyor mu ?

Herhangi bir tatil bölgesinde böcek sinek vb ile ne kadar karşılaşma ihtimaliniz var ise Olympos’da da aynı ihtimal bulunmaktadır. Zannedildiği gibi börtü böcek çok bulunmamaktadır. Hatta bazı tatil bölgelerine nazaran daha az bulunmaktadır.

> Yanımıza almamız gerekenler?

Plaj çantası, terlik, havlu (odalarda bulunuyor, ancak yedek olmasında fayda var), yürüyüşe uygun ayakkabı, ihtiyacınız olan ilaçlar (Olympos’da eczane bulunmamaktadır), fotoğraf makinası…

> Yanımızda bulundurmamamız gereken her hangi bir şey var mı ?

Ateşli silah,dert, keder, stres, üzüntü, penguen, koala…
>Soracağım bir şey daha vardı ama?
Elbette.. Her zaman sorabilirsiniz:
Tel: 0 312 419 07 19
Gsm: 0 507 119 97 27
Gsm: 0 542 420 80 08